Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Atkārtoti piedāvā iegādāties CSDD piederošās daļas tehnisko apskašu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos

27.10.2021.

SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor" ("Possessor") no 27. oktobra plkst. 13.00 elektroniskās izsolēs atkārtoti piedāvās iegādāties Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) piederošās kapitāla daļas tehnisko apskašu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos.

Izsolēs piedāvās iegādāties CSDD piederošās kapitāla daļas SIA "Auteko & TUV Latvia - TUV Rheinland grupa", SIA "Scnatest", SIA "Venttests" un SIA "Autests". Izsoļu noslēguma datums ir 26.novembra plkst.13.00.

"Possessor" nodrošina CSDD piederošo kapitāla daļu pārdošanas procesu, tai skaitā organizē kapitāla daļu vērtības noteikšanu, izstrādā pārdošanas noteikumus, saskaņojot tos ar CSDD, veic pārdošanas izziņošanu un citus publicitātes pasākumus, kā arī organizē izsoles.

Pašreiz transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa pārbaude ir uzticēta CSDD, kura ir šo funkciju deleģējusi četrām direkcijas akreditētām kapitālsabiedrībām. Vienlaikus lielākajā daļā Eiropas Savienības dalībvalstu autotransporta tehnisko apskašu tirgus ir atvērts konkurencei.

"Auteko & TUV Latvia - TUV Rheinland grupa" ir lielākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs Latvijā ar stacijām Rīgā, Jelgavā, Dobelē, Bauskā, Jēkabpilī, Madonā, Preiļos un Aizkrauklē. 2020.gadu uzņēmums noslēdza ar kopējiem ieņēmumiem 7,72 miljoni eiro un tīro peļņu 1,2 miljoni eiro.

Interesentiem tiek piedāvāts iegādāties elektroniskajā izsolē "Auteko & TUV Latvia - TUV Rheinland grupa" 765 kapitāla daļas jeb 51% no pamatkapitāla. Kapitāla daļu paketes izsoles sākumcena ir noteikta 4,6 miljoni eiro apmērā. Pieteikšanās dalībai elektronisko izsoļu vietnē ir ne vēlāk kā līdz 16.novembra plkst. 23.59, iepriekš pārskaitot "Possessor" drošības naudu 460 000 eiro apmērā.

Savukārt "Scantest" ir otrs lielākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs. "Scantest" darbojas 13 pilsētās - Liepājā, Grobiņā, Kuldīgā, Saldus, Talsos, Valmierā, Valkā, Rēzeknē, Ludzā, Siguldā, Balvos, Gulbenē un Alūksnē. "Scantest" 2020.gada kopējie ieņēmumi bija 3,81 miljons eiro, bet tīrā peļņa - 810 000 eiro.

Elektroniskajā izsolē ir iespēja iegādāties "Scantest" 500 kapitāla daļas jeb 20% no pamatkapitāla. Kapitāla daļu paketes izsoles sākumcena noteikta 450 000 eiro. Interesentiem jāpiesaka sava dalība elektronisko izsoļu vietnē ne vēlāk kā līdz 16.novembra plkst. 23.59, iepriekš pārskaitot "Possessor" drošības naudu 45 000 eiro apmērā.

"Venttests" ir mazākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs Latvijā, un tā vienīgā stacija atrodas Ventspilī. Uzņēmuma 2020.gada kopējie ieņēmumi un tīrā peļņa bija attiecīgi 289 000 eiro un 59 000 eiro.

Elektroniskajā izsolē ir iespēja iegādāties "Venttests" 142 401 kapitāla daļas jeb 50% no pamatkapitāla. Kapitāla daļu paketes izsoles sākumcena noteikta 310 000 eiro. Interesentiem jāpiesaka sava dalība elektronisko izsoļu vietnē ne vēlāk kā līdz 16.novembra plkst. 23.59, iepriekš pārskaitot "Possessor" drošības naudu 31 000 eiro apmērā.

Savukārt "Autests" ir trešais lielākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs Latvijā ar stacijām Ogrē, Cēsīs, Limbažos, Jūrmalā, Krāslavā, Tukumā un Daugavpilī. 2020.gadu "Autests" noslēdza ar kopējiem ieņēmumiem 2,3 miljoni eiro un tīro peļņu 253 000 eiro.

Interesentiem tiek piedāvāts iegādāties elektroniskajā izsolē "Autests" 393 kapitāla daļas jeb 20% no pamatkapitāla. Kapitāla daļu paketes izsoles sākumcena ir noteikta 375 000 eiro apmērā. Pieteikšanās dalībai elektronisko izsoļu vietnē ir ne vēlāk kā līdz 16.novembra plkst. 23.59, iepriekš pārskaitot "Possessor" drošības naudu 37 500 eiro apmērā.

Personām, kuras ir ieinteresētas uzņēmumu kapitāla daļu iegādē, tiks dota iespēja iepazīties ar informācijas memorandiem, pamatojoties uz rakstisku iesniegumu un parakstot konfidencialitātes līgumu.

Atļauju pārdot CSDD piederošās kapitāla daļas šajos uzņēmumos 2020.gada 25.augustā deva Ministru kabinets, paredzot, ka kapitāla daļu pārdošanu izsolēs organizēs "Possessor".

Pirmās CSDD piederošo kapitāla daļu izsoles četros autotransporta tehnisko apskašu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos tika atzītas par nenotikušām saskaņā ar Civilprocesa likuma noteikumiem, kas paredz izsoli atzīt par nenotikušu, ja izsolei nav autorizēts neviens dalībnieks vai izsolei autorizētie dalībnieki nepārsola izsoles sākumcenu.