Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Rīgas Motormuzejā notiks Rīgas velokonference

Piektdien, 11. maijā, notiks Rīgas velokonference, kurā diskutēs par Latvijas velosatiksmes attīstības plānu. Konference notiks Rīgas Motormuzejā, uz to ir aicināts ikkatrs interesents.

Visa pasaule piedzīvo velobraukšanas uzplaukumu. Paraugi citiem ir Vankūvera, Ņujorka, Helsinki, Stokholma, Kopenhāgena, Londona. Velosipēds ir daļa no viedās pilsētas. Kas notiek ar Latvijas attīstības plāniem?

 “Šī gada velokonferences tēma ir veloplāns jeb cik nozīmīga ir velosatiksmes plānošana valstiskā līmenī. Māra Kučinska valdības deklarācijas Rīcības plānā ir paredzēts, ka “jāizstrādā velosatiksmes plāns”. Plāns top, tam jau ir veikts vides novērtējums, notikusi sabiedriskā apspriešana, drīz tas tiks apstiprināts Ministru kabinetā. Plāna aprises jau ir redzamas www.veloplans.lv. Bet vai, plānu paņemot rokās, pašvaldības, ierēdņi, valsts institūcijas, riteņbraucēji sapratīs, uz ko Latvija tiecas? Vai un kad mēs varētu sasniegt tādu Eiropas valstu līmeni, kāds ir Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Vācijā, Čehijā, Polijā un pat Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, nemaz nerunājot par Dāniju un Nīderlandi? Par šo un citiem jautājumiem velokonferencē runās pašmāju zinātāji un ārvalstu eksperti,” saka Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

Ārvalstu eksperti konferencē pastāstīs, kā Ungārijai ir izdevies plānot un īstenot velosatiksmes attīstību un kā valstu riteņbraukšanas plāni palīdz sasniegt ilgtspējīgus mobilitātes mērķus.

Velokonference notiks no plkst. 10:00 līdz 16:00. Konferences programma un reģistrācija: http://veloriga.lv/box/files/rigas_velo_konferences_2018_programma.pdf

Konferenci atbalsta Rīgas domes Satiksmes departaments, Ceļu satiksmes drošības direkcija un SIA Velokurjers. Konference notiek Rīgas Velonedēļas ietvaros un uz to ir aicināts ikviens valsts un pašvaldības pārstāvis, interesents un zinātkārais. Dalība konferencē ir bez maksas.

Konferences organizators ir Latvijas Riteņbraucēju apvienība, kas ir lielākā velo industrijas un ikdienas riteņbraukšanas veicinātāju organizācija Latvijā.

Vairāk informācijas:
Baiba Ābelniece, 26624221