Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārēja informācija

Lai iegūtu tiesības vadīt automobili, motociklu, kvadriciklu, lielākoties, ir jāmācās autoskolā un jābeidz vadītāju apmācības kursi.

Dažādu kategoriju transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas kārtība (vecums, stāžs, apmācības veids un transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanai kārtojamie eksāmeni) noteikta Ministru kabineta 02.02.2010. noteikumu Nr.103 „Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība” 3.pielikumā.

Apmācība autoskolā notiek saskaņā ar 2010.gada 13.aprīļa Ministru kabineta noteikumiem Nr.358 "Noteikumi par transportlīdzekļu vadītāju apmācību un transportlīdzekļu vadītāju apmācības programmām".

Trīs gadu laikā no apmācības uzsākšanas autoskolā jānokārto CSDD eksāmeni un jāiegūst vadītāja apliecība. Pēc apmācības beigām individuāli vai ar autoskolas palīdzību var pieteikties uz vadītāja kvalifikācijas iegūšanas teorētisko un (vai) braukšanas eksāmenu kādā no 10 CSDD klientu apkalpošanas centriem, kas sniedz vadītāju kvalifikācijas pakalpojumus. Ierodoties uz eksāmenu, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments vai CSDD izsniegta vadītāja apliecība, vai mācību atļauja. Pirmās palīdzības kursu beigšanas apliecība jāiesniedz tikai gadījumos, ja informācija par to nav reģistrā.

Ja nevar ierasties uz eksāmenu, par to jāziņo CSDD ne vēlāk kā iepriekšējā darba dienā. Pretējā gadījumā pieteiktais, bet neizmantotais pakalpojums būs jāapmaksā.