Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Par autovadītāju apliecību bīstamo kravu pārvadāšanai termiņa pagarinājumu

Ņemot vērā Covid-19 izplatību un ar to saistītos ierobežojumus apmācības un eksaminācijas jomās, ANO tikai ierosināts noslēgt jaunu starpvalstu līgumu ar kuru ADR apliecības un bīstamo kravu padomnieku sertifikāti, kuru derīguma termiņš beidzas laikposmā no 01.03.2020. līdz 01.09.2021., ir derīgi līdz 2021.gada 30.septembrim. Latvija šim līgumam pievienojās 9.martā.

Latvijā ADR vadītāju apmācība tika pārtraukta no 16.03.2020. līdz 2020.g. jūnijam, kad tika atcelta ārkārtējā situācija. Visu vasaru, kā arī rudenī, līdz pat 2020.g. novembrim, kad atkārtoti tika izsludināta ārkārtējā situācija un aizliegta klātienes apmācība, notika aktīva ADR apmācība un eksaminācija, dodot iespēju gan jauniem, gan esošiem vadītājiem iegūt ADR apliecības. Tomēr, kopš 2020.gada novembra ADR apmācība līdz nesenai pagātnei tika pārtraukta.

Ar ADR vadītāju apmācību nodarbojas trīs autoskolas, šim apmācības veidam ir atsevišķi sertificēti pasniedzēji. Konsultējoties ar autoskolām, ir atjaunota ADR vadītāju apmācība, praktisko daļu un konsultācijas nodrošinot individuāli. Eksāmenus datorizēti pieņem CSDD, eksāmenu pieņemšana  nav tikusi pārtraukta.